Niedziela, 18 marca 2018 r. | imieniny: Cyryla, Edwarda

"Sztuka pomagania potrzebuje rozumu i serca"
"Sztuka pomagania potrzebuje rozumu i serca".

szkolny klub wolontariatu bielcza 4Działalność Szkolnego Klubu Wolontariusza w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Bielczy

Szkolny Klub Wolontariusza w ZSP w Bielczy istnieje od 2012 r. i od początku swej działalności kierował się hasłem: „Im więcej kochamy i dajemy siebie, tym więcej nasze życie zyskuje na znaczeniu i wartości”.
Działalność jego opiera się na regulaminie, którzy wolontariusze współtworzyli i aktualizowali wraz z opiekunkami: Alicją Bogusz – Duda i Elżbietą Nowińską.

Założenia ogólne SKW:

Bycie wolontariuszem to nie tylko odpowiedzialność, ale przede wszystkim ogromna satysfakcja z niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, który jej od nas potrzebuje. Najlepszą zapłatą za pracę jest uśmiech i ciepłe słowa od podopiecznych. Podejmowana przez młodzież – wolontariuszy aktywność wpływa pozytywnie na rozwój ich osobowości i ma wymiar edukacyjno – wychowawczy.

W chwili obecnej SKW w Bielczy zrzesza 20 członków, którymi są uczniowie klas: VI, VII, II i III Gimnazjum. Od dwóch lat uczestniczą oni w Małopolskim Projekcie „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”, w r. szk. 2016/2017 pod nazwą „Młodzi Szafarze Bożego Miłosierdzia”, a w roku 2017/2018 pod nazwą „Być dobrym jak chleb”. Adresatami projektu są m. in. rodziny wielodzietne i niepełne, dzieci z ubogich rodzin, niepełnosprawni, chorzy, osoby starsze.

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Informacja dot. pomocy przy wypełnianiu wniosków obszarowych przez pracowników MIR
Informacja dot. pomocy przy wypełnianiu wniosków obszarowych przez pracowników MIR.

Poniżej publikujemy informację na temat miejsc wypełniania wniosków obszarowych przez pracowników Małopolskiej Izby Rolniczej w okresie od 15.03.2018 - 15.05.2018 roku.
Osoby zainteresowane skorzystaniem pomocy prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu ustalenia terminu wypełniania wniosku.

Przechwytywanie

Share/Save/Bookmark
 
Rodzina Zastępcza jest Naj! Jeśli chcesz pomóc jakiemuś dziecku - zgłoś się
Rodzina Zastępcza jest Naj! Jeśli chcesz pomóc jakiemuś dziecku - zgłoś się.

plakat-A1 pcpr

Share/Save/Bookmark
 
Portal informatorbrzeski.pl: I Gminny Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych i Polonii Amerykańskiej
Portal informatorbrzeski.pl: I Gminny Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych i Polonii Amerykańskiej.

6 marca uczniowie klas VII oraz oddziałów gimnazjalnych Zespołów Szkolno-Przedszkolnych z terenu Gminy Borzęcin wzięli udział w konkursie języka angielskiego, który odbył się w ZSP w Borzęcinie Górnym. Pomysłodawcą konkursu oraz sponsorem nagród była Polonia Amerykańska.

ZSP w Bielczy reprezentowali: Magdalena Dubieniecka, Szymon Borowiec, Brygida Bolek i Klaudia Pabian, ZSP w Przyborowie: Oliwia Borowiec, Gabriela Pacura, Emilia Siudut i Wiktoria Szostak, ZSP w Borzęcinie Dolnym: Anna Kiczka i Jakub Kowal, ZSP w Borzęcinie Górnym: Daria Pitra, Weronika Gacoń, Marek Wachowiak i Hubert Musiał. Poszczególne zespoły liczyły od 2 do 4 uczniów, w każdym etapie mogło wziąć udział maksymalnie 2 osoby z danej szkoły.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach: część pisemna oraz prezentacja multimedialna. Wśród bibliografii konkursowej znalazł się podręcznik „The USA. Factfiles” Alison Baxter, artykuł “Polonia w Stanach Zjednoczonych” (Wikipedia) oraz film pt. “Chicago 1870-1920”.

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Rozegrano Turniej Piłkarski z cyklu BORZĘCIN CUP 2018 w kategorii młodziki
Rozegrano Turniej Piłkarski z cyklu BORZĘCIN CUP 2018 w kategorii młodziki.

W rozegranym w niedzielę, 11 marca br. na Hali Widowiskowo - Sportowej w Borzęcinie drugim Turnieju Piłkarskim z cyklu BORZĘCIN CUP 2018, kategoria Młodziki (rocznik 2005, 2006) zwyciężyła drużyna Dream Team Nowy Wiśnicz, która po golu w końcówce finałowego meczu pokonała Champions Brzesko 1:0. W meczu o 3. miejsce pomiędzy Elitą Brzesko, a Błękitnymi Tarnów pewne zwycięstwo odnotowali piłkarze z Brzeska pokonując swoich rówieśników z Tarnowa 5:0. Na 5. miejscu sklasyfikowano Rylovię Rylowa, która pokonała Sokole Orliki Borzęcin 2:1. Sokole Orliki, po dwóch meczach wygranych i trzech przegranych, zostały najwyżej sklasyfikowane z drużyn gminy Borzęcin (6. miejsce). W meczu o 7. miejsce spotkały się dwie drużyny z gminy Borzęcin: Victoria Bielcza i Błękitni Przyborów. W wyniku rywalizacji piłkarze z Bielczy pokonali swoich kolegów z Przyborowa 2:0. Królem Strzelców Turnieju został Ignacy Bujak z Elity Brzesko (7 bramek), a Najlepszym Bramkarzem Jakub Strzałka z Dream Team Nowy Wiśnicz, który w dzisiejszym Turnieju zachował czyste konto. Poniżej krótka fotorelacja wraz z tabelą z wynikami rywalizacji >>>

W rozegranym w niedzielę, 11 marca br. na Hali Widowiskowo - Sportowej w Borzęcinie drugim Turnieju Piłkarskim z cyklu...

Opublikowany przez Janusz Kwaśniak na 11 marca 2018
Share/Save/Bookmark
 
Walne Zebranie Sprawozdawcze w OSP Bielcza
Walne Zebranie Sprawozdawcze w OSP Bielcza.

W sobotę, 10 marca br. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze w OSP Bielcza. Było to czwarte z zebrań odbywających się rok rocznie w sześciu jednostkach funkcjonujących na terenie gminy Borzęcin.
OSP Bielcza należy do wiodących jednostek na terenie gminy Borzęcin. Po przeprowadzonej w 2017 roku weryfikacji stanu osobowego liczy 25 członków. W ubiegłym roku odnotowała 11 wyjazdów do akcji, w tym jeden do pożarów, a 10 do likwidacji miejscowych zagrożeń.
Druhny i Druhowie OSP Bielcza aktywnie angażują się w życie społeczno-kulturalne miejscowości i gminy. Biorą czynny udział w zabezpieczeniu imprez masowych takich jak Małopolski Festiwal Muzyki Rozrywkowej czy Borzęckie Święto Grzyba. Zabezpieczają również odbywającą się w Bielczy imprezę biegową pn. Borzęcińska Dycha oraz współorganizują Piknik Rodzinny w tej miejscowości. W roku 2017 społecznie wykonali prace remontowe i porządkowe w remizie i jej otoczeniu oraz przegląd i konserwację hydrantów na sieci wodociągowej w części wsi.
W roku ubiegłym na funkcjonowanie Jednostki OSP Bielcza wydatkowano 13 tysięcy 318 złotych, w tym dokonano zakupów przy udziale środków z dotacji MSWiA i budżetu gminy w postaci mundurów galowych damskich, węży W52, W72, prądownic turbo, tłumic i klucza do hydrantów. Wymieniono również piec gazowy w budynku remizy.

W ramach planu działalności na 2018 rok w zakresie prac społecznych druhny i druhowie planują m.in. dalsze działania w zakresie przeglądu i konserwacji hydrantów w tej miejscowości i konserwację figury św. Floriana. W zakresie działalności bojowej m.in. zakup umundurowania koszarowego dla druhen, obuwia bojowego i ogumienia do średniego wozu bojowego. Najważniejszym jednak wyzwaniem jakie stoi przed jednostką jest zakup nowego lekkiego samochodu strażackiego, który zastąpi mocno wyeksploatowany Volkswagen T4 znajdujący się na stanie jednostki.

Zebranie Sprawozdawcze było okazją do podziękowania druhnom i druhom ochotnikom za trud społecznej pracy oraz złożenia życzeń realizacji zamierzeń i planów, zarówno tych związanych z rozwojem jednostki, jak też tych osobistych.
W zebraniu wzięli udział zaproszeni goście, w tym m.in. mł. bryg. mgr inż. Piotr Słowiak, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

W sobotę, 10 marca br. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze w OSP Bielcza. Było to czwarte z zebrań odbywających się...

Opublikowany przez Janusz Kwaśniak na 10 marca 2018
Share/Save/Bookmark
 
Telewizja Tarnowska.tv: Piłkarskie emocje na hali w Borzęcinie
Telewizja Tarnowska.tv: Piłkarskie emocje na hali w Borzęcinie.

Piłkarskie emocje i zdrowa rywalizacja towarzyszyła w sobotę wszystkim młodym zawodnikom w Borzęcinie. W tym dniu rozpoczęto rywalizację w ramach cyklu turniejów Borzęcin Cup 2018. W sobotę na boisku przy hali sportowo-widowiskowej w Borzęcinie rywalizowali ze sobą chłopcy w kategorii Junior Młodszy, czyli urodzeni w latach 2001 i wyżej.Share/Save/Bookmark
 
Portal kt24.pl: Piłka Nożna: Turniej BORZĘCIN CUP 2018
Portal kt24.pl: Piłka Nożna: Turniej BORZĘCIN CUP 2018 .

W minioną sobotę na hali sportowej w Borzęcinie rozegrano niezwykle zacięty Turniej BORZĘCIN CUP 2018. Najlepszą okazała się drużyna EL BUD, która w finale w regulaminowym czasie gry zremisowała 2:2 z Orłem Lewniowa. O końcowym zwycięstwie musiały zatem zdecydować rzuty karne, a te wykonywali lepiej piłkarze EL BUDu.

W Borzęcinie rywalizowali ze sobą chłopcy w kategorii Junior Młodszy, czyli urodzeni w latach 2001 i wyżej. Do rywalizacji przystąpiło na starcie osiem zespołów. Kibice, którzy postanowili spędzić sobotę w hali sportowej w Borzęcinie nie mogli narzekać na nudę. Nie zabrakło wielu bramek, zaciętej walki, ale również imponujących akcji młodych piłkarzy.

W meczu, którego stawką była 5. lokata Sokół Borzęcin ograł 2:1 Orzeł Dębno. Natomiast w meczu o 3. miejsce Strażak Mokrzyska uległ skromnie 0:1 Rylovii Rylowa. O sukcesie sobotniej imprezy może świadczyć finał między Orłem Lewniowa a EL Budem. Chłopcy na parkiecie zostawili wiele wysiłku, ale ze zwycięstwa mogła się cieszyć tylko jedna drużyna. Piłkarze El BUDu mieli lepiej nastawione celowniki podczas serii rzutów karnych, dlatego mogli ostatecznie wznieść ręce w geście zwycięstwa.

Pełna galeria dostępna TUTAJ

Share/Save/Bookmark
 
Rozstrzygnięto rywalizację w pierwszym turnieju z cyklu BORZĘCIN CUP 2018
Rozstrzygnięto rywalizację w pierwszym turnieju z cyklu BORZĘCIN CUP 2018.

W sobotę, 10 marca br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Borzęcinie rozegrano pierwszy z cyklu Turniejów BORZĘCIN CUP 2018 w kategorii Junior Młodszy (rocznik 2001 i młodsi). Zwycięstwo w rywalizacji odniosła drużyna ELBUDu, która w emocjonującym, zakończonym rzutami karnymi finale pokonała Orła Lewniowa 2:2 (k. 3:2). Mecz o 3. miejsce Rylovia Rylowa - Strażak Mokrzyska zakończył się zwycięstwem Rylovii 1:0.
5. miejsce zajął Sokół Borzęcin, który pokonał Orła Dębno 2:1, a na 7. miejscu sklasyfikowano Dreweks Borzęcin, który odniósł zwycięstwo w meczu z Victorią Bielcza 1:0.
Królem Strzelców Turnieju wybrano Igora Kwaśniaka z Sokoła Borzęcin (6 bramek), a Najlepszym Bramkarzem dzisiejszej rywalizacji okazał się Krzysztof Dzień z Rylovii Rylowa.

W sobotę, 10 marca br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Borzęcinie rozegrano pierwszy z cyklu Turniejów BORZĘCIN CUP 2018...

Opublikowany przez Janusz Kwaśniak na 10 marca 2018
Share/Save/Bookmark
 
Ogólnopolski Dzień Sołtysa
Ogólnopolski Dzień Sołtysa .

Wszystkim Sołtyskom i Sołtysom, a także wspierających ich Radom Sołeckim z Okazji Dnia Sołtysa Życzę Zdrowia, Szczęścia, Radości i Pomyślności, a także Optymizmu i Satysfakcji z pracy na rzecz swoich Małych Ojczyzn, jakimi są wsie i sołectwa.
Jednocześnie Składam Wyrazy Wdzięczności za trud społecznej działalności, zaangażowanie oraz nieocenioną pomoc i pracę na rzecz rozwoju i poprawy jakości życia społeczności lokalnej.
Niech spełniają się Wasze Plany i Marzenia, a kolejne Sukcesy stają się Waszym udziałem !!!

Życzy
Janusz Kwaśniak
Wójt Gminy Borzęcin

dzien-soltysa

Share/Save/Bookmark
 
XXXVII Sesja Rady Gminy Borzęcin. Będą nowe chodniki przy drogach powiatowych
XXXVII Sesja Rady Gminy Borzęcin. Będą nowe chodniki przy drogach powiatowych.

IMG 3759W piątek, 9 marca br. w Sali Narad Domu Ludowego odbyła się XXXVII Sesja Rady Gminy Borzęcin. W trakcie posiedzenia radni postanowili o udzieleniu pomocy finansowej w formie dotacji celowej dla powiatu brzeskiego w kwocie 300 tysięcy złotych, jak również dla Województwa Małopolskiego w kwocie 40 tysięcy złotych z przeznaczeniem na budowę chodników przy drogach powiatowych w Borzęcinie, Bielczy i Przyborowie, jak również na realizację zadania pn. "Opracowanie wielowariantowej koncepcji budowy połączenia węzła A4 Brzesko z DW 768 - etap II wraz z pozyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach" (kolejne podejście do przygotowania projektu budowy obwodnicy Przyborowa i Rudy-Rysia).
Ponadto radni podjęli uchwały w sprawach: przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Borzęcin w 2018 roku; uchwalenia „Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Borzęcin na lata 2017 - 2020 z perspektywą na lata 2021 - 2024”; uchwalenia założeń do "Planu Zaopatrzenia w Ciepło, Energię Elektryczną i Paliwa Gazowe dla Gminy Borzęcin na lata 2017- 2031"; podziału Gminy Borzęcin na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym; zmiany uchwały w sprawie udzielania i rozmiaru zniżek dla dyrektorów i wicedyrektorów szkół i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Borzęcin oraz dla nauczycieli, którym powierzono pełnienie innego stanowiska kierowniczego w szkole; określenia tygodniowego, obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli niewymienionych w art. 42 ust.3 ustawy Karta Nauczyciela oraz innych nauczycieli; zmiany regulaminu dotyczącego wynagradzania nauczycieli; przyjęcia regulaminu określającego zasady udzielenia dotacji celowych na realizacje zadań w ramach programu "Regionalna polityka energetyczna, działanie 4.4 Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza, poddziałanie 4.4.2 Obniżenie poziomu niskiej emisji – SPR oraz poddziałanie 4.4.3 Obniżenie poziomu niskiej emisji – paliwa stałe, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020”; zmian w uchwale budżetowej na rok 2018 oraz zmian w wieloletniej prognozy finansowej Gminy Borzęcin.

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Wszystkiego Najlepszego z Okazji Dnia Kobiet !!!
Wszystkiego Najlepszego z Okazji Dnia Kobiet !!!.

„Świat bez Kobiet, byłby jak ogród bez kwiatów”.
                                                            Pierre de Brantome

Drogie Panie...

W ten Wyjątkowy Dzień,
Pragniemy złożyć Wam Najserdeczniejsze Życzenia
Zdrowia, Pogody Ducha i Pomyślności.
Aby zawsze otaczały Was tylko Szczere i Kochające Osoby.
To czego Pragniecie, niech będzie na wyciągnięcie dłoni,
A każde nowe wyzwanie, niech utwierdza Was w przekonaniu,
Że jesteście Wyjątkowe.

Dziękując za chwile zrozumienia, gesty dobroci i setki cudownych uśmiechów,
Życzymy również, aby to co Dobre, nigdy Was nie omijało,
A każdy kolejny dzień,
Był pełen Radości, Miłości i Niepowtarzalnych Chwil.

Życzą
Janusz Kwaśniak
Wójt Gminy Borzęcin
wraz
z męską częścią załogi UG Borzęcin

dzien kobiet

Share/Save/Bookmark
 
Borzęcin Dolny: Będzie nowe boisko przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym
Borzęcin Dolny: Będzie nowe boisko przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym.

Resize of DSC 0237Blisko 430 tysięcy złotych wyda w tym roku gmina Borzęcin na budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borzęcinie Dolnym. Przed kilkoma dniami samorząd pozyskał dofinansowanie na realizację zadania z budżetu województwa małopolskiego w kwocie 194 tysiące 542 złote w ramach pilotażowego projektu „Małopolskie boiska”. Prace budowlane, zgodnie z harmonogramem zostaną zrealizowane w miesiącach wakacyjnych, a uczniowie będą mogli z nowego  obiekt korzystać wraz z pierwszym dzwonkiem roku szkolnego 2018/2019.

- W ramach realizowanych prac powstanie boisko wielofunkcyjne o wymiarach 20x40 metrów z funkcjami do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i w tenisa ziemnego. Dotychczasową urazogenną nawierzchnię asfaltową istniejącego boiska do koszykówki i piłki ręcznej oraz ziemno-żwirową boiska do piłki nożnej zastąpi bezpieczna nawierzchnia poliuretanowa. Teren wokół zostanie utwardzony, wykonane zostaną piłkochwyty oraz zainstalowane ławki dla zawodników i widzów - mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

To pierwszy etap modernizacji obiektu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dolnym. Jak informuje wójt Kwaśniak w planach jest również budowa sali gimnastycznej, która uczniom i przedszkolakom z tej miejscowości zapewni komfortowe warunki rozwoju fizycznego.

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Kurier Borzęcki: Strzelectwo z pasją
Kurier Borzęcki: Strzelectwo z pasją.

Resize of Resize of 2018.02.24 zawody strzeleckie w Warysiu0028Zimowa sceneria powitała około 80 młodych pasjonatów strzelectwa sportowego, którzy mimo „dużego” mrozu postanowili spędzić ostatni dzień ferii zimowych w plenerze, biorąc udział w rywalizacji o tytuł najlepszego strzelca w gminie Borzęcin. Zawody od osiemnastu już lat odbywają się na prowizorycznej strzelnicy stworzonej na jeden dzień obok budynku świetlicy GOK w Warysiu, jednej z najmniejszych miejscowości gminy. Patronat nad tegoroczną imprezą – jak każe już kilkunastoletnia tradycja – objął Czesław Małek, przewodniczący Rady Gminy Borzęcin, orędownik tego rodzaju zmagań i wieloletni działacz miejscowego koła strzeleckiego. Organizatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz koło strzeleckie LOK z Bielczy.
Zawody strzeleckie były jedną z wielu atrakcji w ramach programu „FERIE 2018 w Borzęcinie”. Organizatorzy zadbali, by wszyscy chętni zostali dowiezieni na miejsce rywalizacji. Przygotowano również dla nich poczęstunek w postaci pieczonej kiełbaski, herbaty i słodkości. - Od wielu lat zawody te cieszą się w gminie Borzęcin sporym zainteresowaniem i dużą frekwencją. Tradycyjnie organizujemy je z GOK na zakończenie zimowych ferii – mówi Czesław Małek.

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Kurier Borzęcki: Udany rewanż w zawodach szachowych
Kurier Borzęcki: Udany rewanż w zawodach szachowych.

sz2
Po raz drugi w Gminnym Ośrodku Kultury w Borzęcinie zorganizowano turniej szachowy dla dzieci i młodzieży „O Puchar Dyrektora GOK”. Wzięło w nim udział 37 młodych szachistów, rywalizujących na dystansie 7 rund z tempem 15 minut dla każdego zawodnika. Najstarsi zawodnicy mieli 18 lat, a najmłodszą uczestniczką była 5-letnia Edyta Knap z Borzęcina. W Turnieju zwyciężył Wiktor Kryzia z Woli Radłowskiej przed Wojciechem Urbańskim (TS Wisła Kraków) oraz Jakubem Micułą (UKS Goniec Staniątki). Cała trójka wygrała po 6 partii, a o kolejności miejsc na podium zadecydował ranking FIDE poszczególnych zawodników. Co ciekawe, dwóch pierwszych rywalizowało ze sobą także w ubiegłorocznym turnieju rozgrywanym w Borzęcinie. Wtedy kolejność była odwrotna. Również w jednej z rund w tym roku młodzi szachiści zagrali ze sobą i tu także lepszy był Wojciech Urbański.
Najlepszymi zawodnikami z Borzęcina byli: Patryk Siudut – zwycięzca w 4 partiach, Mikołaj Derleta (4 wygrane) oraz Wiktor Dębiński (3 wygrane).

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
„Kierunek Kariera" - weź udział w projekcie
„Kierunek Kariera" - weź udział w projekcie.

pobrane copy copyJak już niejednokrotnie informowaliśmy, uczestnicząc w małopolskim projekcie „Kierunek Kariera" adresowanym do pracujących Małopolan, który realizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie można otrzymać nawet do 87% dofinansowania do szkoleń komputerowych, językowych oraz prawa jazdy (kat. A, B, C, C+E). Pierwszym krokiem do otrzymania dofinansowania w formie bonów szkoleniowych jest usługa Bilansu Kariery. Dotąd z usługi Bilansu Kariery skorzystało prawie 6000 Małopolan. Na Bilans Kariery można umówić się w jednym z Centrów Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, mieszczących się w siedzibach Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie.
Z doradztwa można skorzystać również lokalnie, nasi doradcy dyżurują także w punktach mobilnych - w marcu zaplanowaliśmy nasze dyżury w 32 miejscowościach Małopolski.

docxInformacja z uwzglednieniem lokalnych dyżurów826.04 KB

docxSzkolenia za bony 2018826.78 KB

Share/Save/Bookmark
 
UWAGA! Konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bielczy
UWAGA! Konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bielczy.

herb-nNa podstawie art. 63 ust. 1 i 10 w związku z art. 29 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017 r., poz. 59 z późn. zm.), § 1 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie regulaminu konkursu na stanowisko dyrektora publicznego przedszkola, publicznej szkoły podstawowej, publicznej szkoły ponadpodstawowej lub publicznej placówki oraz trybu pracy komisji konkursowej ( Dz.U. z 2017, poz.1587) oraz art. 30 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ( t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1875 z późn. zm. ) zarządza się, co następuje:

§ 1. Ogłasza się konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bielczy.
§ 2. Ogłoszenie o konkursie zamieszcza się na stronie internetowej Urzędu Gminy.
w Borzęcinie i na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy w Borzęcinie.
§ 3. Ogłoszenie o konkursie stanowi załącznik do zarządzenia.
§ 4. Wykonanie zarządzenia powierza się Zastępcy Wójta Gminy Borzęcin.
§ 5. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Pełna treść wraz z załącznikami dostępna TUTAJ

Share/Save/Bookmark
 
Walne Zebranie Sprawozdawcze w OSP Jagniówka
Walne Zebranie Sprawozdawcze w OSP Jagniówka.

W sobotę, 3 marca odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze w OSP Jagniówka. To trzecia z sześciu jednostek OSP funkcjonujących na terenie gminy Borzęcin, w której podsumowano 2017 rok, a zarazem przyjęto plan na rok 2018. Zebranie w Jagniówce zaszczycił swoją obecnością Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej , st. bryg. mgr inż. Piotr Strojny.

Jednostka OSP Jagniówka funkcjonuje w najmniejszym, liczącym niewiele ponad 200 mieszkańców sołectwie gminy. Zrzesza 15 członków i dysponuje lekkim samochodem strażackim Volkswagen T4.
Najważniejszym z planowanych zadań jest budowa nowej remizy, będącej elementem budynku wielofunkcyjnego, łączącego funkcję strażnicy z funkcją kulturalną i społeczną. Aktualnie obiekt jest w trakcie projektowania. Na ten cel w budżecie gminy Borzęcin na 2018 rok zapisano kwotę 50 tysięcy złotych. Gmina zamierza do końca br. uzyskać pozwolenie na budowę.

Zebranie w OSP Jagniówka było okazją do złożenia podziękowań Druhom Ochotnikom z tej Jednostki za trud społecznej pracy, zaangażowanie nie tylko w działalność bojową, ale również społeczno-kulturalną i trwanie na straży bezpieczeństwa mieszkańców miejscowości i gminy. Było też okazją do złożenia życzeń realizacji wszelkich planów związanych z rozwojem OSP, jak również tych osobistych...

 

 

W sobotę, 3 marca odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze w OSP Jagniówka. To trzecia z sześciu jednostek OSP funkcjonuj...

Opublikowany przez Gmina Borzęcin na 4 marca 2018
Zobacz galerię na FACEBOOK
Share/Save/Bookmark
 
Gazeta Krakowska: Oto wyjątkowi Małopolanie. Uhonorowaliśmy Ludzi Roku i Osobowości Roku 2017
Gazeta Krakowska: Oto wyjątkowi Małopolanie. Uhonorowaliśmy Ludzi Roku i Osobowości Roku 2017.

Resize of DSC 0091W Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie „Gazeta Krakowska” po raz 26 wyróżniła ludzi, którzy w 2017 roku wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach życia, w całej Małopolsce. Od stycznia mieszkańcy Małopolski oddawali swoje głosy w naszej akcji Osobowości Roku, wybierając osoby, które w minionym 2017 roku wyróżniły się szczególnymi działaniami w różnych dziedzinach, osiągnęły sukcesy i znacząco zasłużyły się dla lokalnej społeczności. Głosowanie było prowadzone w czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes.
Równocześnie nasza kapituła konkursowa po raz 26. nominowała kandydatów do tytułu Ludzi Roku. To wieloletnia tradycja „Gazety Krakowskiej”. Kapituła honoruje ludzi zasłużonych dla naszego województwa w różnych dziedzinach, którzy swoimi dokonaniami rozsławiają nasz region w kraju, a często również poza jego granicami. - To dzisiejsze spotkanie, podobnie jak to sprzed 26 lat, gdy po raz pierwszy wręczyliśmy tytuły Ludzi Roku, jest świętem dla Gazety Krakowskiej. To dla nas naprawdę wielki zaszczyt, móc podziękować ludziom ponadprzeciętnym w tak wielu sferach życia. Nasi nagrodzeni stanowią wzór w czasach, w jakich przyszło nam żyć - powiedział na rozpoczęcie gali Jerzy Sułowski, redaktor naczelny „Gazety Krakowskiej”.

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
Portal capuccino.eu: Borzęcin: Dzięki zgłoszeniu nastolatki odnaleziono zaginionego mężczyznę
Portal capuccino.eu: Borzęcin: Dzięki zgłoszeniu nastolatki odnaleziono zaginionego mężczyznę.

Coraz częściej Policja otrzymuje sygnały od społeczeństwa o osobach potrzebujących pomocy. Teraz kiedy na zewnątrz panują minusowe temperatury, zdrowie, a nawet życie tych osób jest szczególnie zagrożone. W takiej sytuacji znalazł się starszy, schorowany mężczyzna, który bez wiedzy domowników opuścił swój dom w Katowicach i pociągiem przyjechał do Brzeska. Na szczęście jego losem zainteresowała się 19-letnia mieszkanka Brzeska, która pomogła mu i zaalarmowała policjantów.

W piątkowe popołudnie (02.03) policjanci z Posterunku Policji w Szczurowej odebrali zgłoszenie o starszym mężczyźnie w Borzęcinie, który najprawdopodobniej zagubił się i potrzebuje pomocy. Na miejscu mundurowi, oprócz mężczyzny, zastali też 19-letnią mieszkankę Brzeska, która zrelacjonowała im, że przebywając na dworcu kolejowym w Brzesku zauważyła starszego, zagubionego mężczyznę. 85-latek chciał się dostać do Borzęcina twierdząc, że tam czeka na niego rodzina. Kobieta z uwagi na minusowe temperatury nie chciała pozostawić go na dworcu i prosząc o pomoc swoją mamę zaproponowała podwózkę. Już na miejscu obie kobiety zauważyły, że mężczyzna w ogóle nie orientuje się gdzie jest i nie potrafi wskazać miejsca zamieszkania. Żadna też z napotkanych osób nie rozpoznała w nim mieszkańca Borzęcina. Widząc, że starszy człowiek najwyraźniej jest chory i potrzebuje pomocy kobiety o całej sytuacji zaalarmowały policjantów.

Share/Save/Bookmark
 Dodaj do Facebook`a
PDF
Drukuj
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 184
© 2011 Oficjalny Portal Gminy Borzęcin
designed by Mariusz Zawistowicz, Coded by Rafał Bakalarz

Zgodnie z Art.173 ust.4, pkt.3 informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym portalu, dostosowania ich do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika, jak również dla celów statystycznych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszych serwisów internetowych, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje politykę stosowania plików cookies.
polityka cookies.

Akceptuje cookies na tej stronie.

EU Cookie Directive Module Information